Zajęcia z emocji

minkiNa zajęciach z psychologiem, zajęciach terapeutycznych czy rozwijających umiejętności społeczno-emocjonalne rozmawiamy o emocjach i konstruktywnym radzeniu sobie z nimi. W Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej wykorzystujemy podczas tych zajęć poduszki, które widzicie na zdjęciach. Uczniowie w tym roku wykazując się swoją kreatywnością budowali z nich różne rzeczy i ciekawie je nazywali. Jedną z tych budowli jest "Piramida emocjonalna", a drugą "Uczuciowy hamburger". Czasami na zajęciach korzystamy z gier planszowych z naszej Graciarni i gabinetu. Gry zachęcają do mówienia o emocjach, uczą m.in. poznawania siebie, słuchania innych, radzenia sobie z porażką czy wzajemności w relacjach i są wspaniałą okazją do pobycia ze sobą. Wakacje są dobrym czasem na rodzinne spotkanie przy grze planszowej czy rozmowy o emocjach - zachęcamy Was do tego Drodzy Rodzice i Uczniowie. Do zobaczenia we wrześniu na zajęciach indywidualnych, grupowych i spotkaniach z psychologiem w klasach.