Bezpieczne wakacje

bezpieczne wakacje2115 czerwca uczniowie klas I – IV uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki tematyczne. Pierwszy temat poruszany przez policjantów z Referatu Ruchu Drogowego przez sierż. szt. Piotr Niemstaka i st. sierż Jan Ziębę dotyczył bezpieczeństwa na drodze. W kolejnej części spotkania mł.asp. Paweł Stankiewicz z zespołu ds. wykroczeń nieletnich i patologii omówił odpowiedzialność prawną nieletnich, agresję i przemoc wobec rówieśników. Poruszył także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistów w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów. Dziękujemy.

M.Gawlik