Szkolny Klub Gier Planszowych wreszcie działa na żywo!

graciarniaczerwiecZajęcia indywidualne pod koniec roku zawsze przebiegają w nietypowy sposób. Kiedy oceny już wystawione i zostało przećwiczone w żmudny sposób wszystko, co należało - wreszcie przychodzi czas na inny rodzaj nauki. W ciekawy i atrakcyjny sposób można ugruntować wiadomości z mitologii grając w gry! Kacprowi z gier tego typu najbardziej do gustu przypadła gra karciana imitująca starcie wojsk trojańskich i achajskich w ciągu bitew o Troję. Jest to system oparty o bluff i dobieranie jednostek wojskowych z wartościami określonymi na kartach. Siły oddziałów mogą wspierać bohaterowie i herosi tacy jak Hektor, Achilles, Menelaos i wielu innych. Rozgrywka to świetna okazja na przypomnienie treści Iliady, a imiona postaci bezwiednie zapadają w pamięć o wiele lepiej i na dłużej niż po zwykłej nauce! I wiecie co? Dzisiaj pan od polskiego ...przegrał!

S.Bator, K.Wajda