Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza do udziału w konkursie pn. owaD-ziOM organizowanego w ramach dofinansowanego projektu „Powiślańska pszczoła” przez Urząd Województwa Małopolskiego.

owady

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, znajdujących się na terenie Powiatu Dąbrowskiego, którzy mają za zadanie w zespołach rodzinnych
(maks. 4 osobowych) zaprojektować i wykonać domek dla pszczół oraz innych owadów zapylających. Konkurs ma na celu zachęcenie jak najszerszego grona uczniów do zwrócenie uwagi na problem masowego wymierania dziko żyjących owadów, zwłaszcza zapylających, kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie wyobraźni i kreatywności poprzez wykorzystanie różnorodnych elementów przyrodniczych.
Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej pod linkiem