Eksperymenty 1E

Uczniowie klasy Ie wraz
z wychowawczynią p. Justyną Wójtowicz podczas zajęć dodatkowych wykonywali doświadczenia chemiczne oraz fizyczne.

Dzieci zastanawiały się jak można otrzymać sztuczny śnieg. Zadziwiające, że w wyniku zmieszania wody z niewielką ilością nietoksycznego proszku powstaje mnóstwo śniegu! Bez względu na porę roku za oknem. Kto mógłby przypuszczać, że ten eksperyment ma coś wspólnego z budową pieluszek dla dzieci? Po zakończeniu doświadczenia chemicznego uczniowie oraz uczennice klasy Ie sprawdzali czy można napełnić balon jednym dmuchnięciem.

Jeśli myślisz, że nie można napełnić balonu jednym dmuchnięciem to film znajdujący się poniżej jest dla Ciebie! Dzieci zadziwiły nie tylko kolegów, ale także dorosłych wykorzystując proste zasady fizyki.

Nie ma nic fajniejszego niż nauka poprzez zabawę!

J.Wójtowicz