Cykl lekcji regionalnych w starszych klasach rozpoczęty!

zajecia regionalneW czerwcu część klas starszych będzie uczestniczyć w cyklu lekcji regionalnych polegających na zajęciach historii odbywających się na wolnym powietrzu. Uczniowie pod opieką nauczyciela będą odkrywać na nowo pamiętne i najbardziej charakterystyczne miejsca Dąbrowy. Pierwsza seria dotyczy oczywiście pałacowego wzgórza i bramy Lubomirskich. Dzisiaj, czyli drugiego czerwca, klasa szósta „e” wysłuchała krótkiej opowieści o Ligęzach i Lubomirskich. Okazało się też, że można całe życie przechodzić obok najciekawszego zabytku miasta i go nie zauważać. Co kryje się w starej bramie? Dlaczego stoi z boku? Czy na górze stoją rycerze? Dlaczego Austriacy spalili nam pałac? Na te i inne pytania poznali odpowiedzi dzielni historyczni detektywi i…ledwo zdążyli na dzwonek następnej lekcji!

A.Bator