Szkolny Dzień Dziecka klasy 6d

6d

Dzień Pustej Klasy w Dniu Dziecka klasa szósta „d” świętowała w Pietro Party w Czarnej niedaleko Tarnowa. Jest to idealne miejsce na miłe spędzenie czasu w arcyprzyjemnej atmosferze. Niewielki kompleks ma w ofercie bardzo ciekawe atrakcje, które w całości wpływają jak uspokajający balsam na duszę i ciało. Dzieciaki mogły pojeździć na wymyślnych wehikułach roweropodobnych, dziewczęta dokarmiały prawdziwą alpakę Kuku i kucyka Jasia, wszyscy mogli pograć w duże gry stołowe i odpocząć przy stołach polowych w swoim towarzystwie. Gwoździem programu było jednak samodzielne wykonanie prawdziwej włoskiej pizzy pod dyktando szefa kuchni – każdy miał taka szansę i potem każdy mógł się rozkoszować smakiem własnoręcznie zrobionej pizzy upieczonej w prawdziwym piecu opalanym drewnem. Ale to nie wszystko – dla uczestników wycieczki zostały przygotowane taneczne zabawy z nagrodami!
Właściciel pizzerii, pochodzący zresztą z okolic naszego miasteczka zafundował jeszcze na koniec każdemu chętnemu przejażdżkę prawdziwą limuzyną – lincolnem z silnikiem V8.
W bardzo dobrych nastrojach, bogaci o kolejne doświadczenie – bo przecież nie każdy może wziąć udział w procesie tworzenia prawdziwej włoskiej pizzy – wróciliśmy po południu do domów. Nad całością pieczę sprawowali pani Lucyna Furga i pan Sławomir Bator.

S.Bator