Międzynarodowy projekt KROS

kros

Nasza szkoła uczestniczyła w międzynarodowym projekcie KROS - Knights for Road Safety (Rycerze Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). W projekcie uczestniczyło 5 krajów UE. Koordynatorem projektu był RSI (Road Safety Institute) „Panos Mylonas” z Grecji , a partnerami byli: BG & BRG Scwechat (Austria), Trinity College Dublin (Irlandia), Instytut Transportu Samochodowego (Polska), CECE (Hiszpania).
Głównym celem projektu była zmiana podejścia w europejskich szkołach do realizacji programów i inicjatyw w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wsparcie rozwoju zawodowego nauczycieli w tym obszarze a w sieci szkół pilotażowo testowano materiały edukacyjne KROS.
M.Gawlik