Spotkania z historią Dąbrowy w klasach trzecich

slawek0Dzieciaki etapami wreszcie wracają do szkoły i w związku z tym można kontynuować akcje sprzed kilku tygodni. Dziś, czyli czwartego maja odbyło się zaległe niecodzienne spotkanie z historią zakończone opowieściami o kulturze średniowiecza i legendą dąbrowską o rycerzu Janie Ligęzie, pierwszym dąbrowskim proboszczu Janku i wielkim dębie. Legenda jest autorskim pomysłem nauczyciela historii w starszych klasach p. Sławomira Batora, który w stroju trzynastowiecznego rycerza odwiedził klasy 3a i 3c. Uczniowie mogli się dowiedzieć między innymi gdzie naprawdę znajdował się dąbrowski zamek i gdzie rezydowali pierwsi właściciele naszej małej ojczyzny. Została już tylko jedna klasa!

S.Bator