Weekend majowy biało – czerwony!

flafa2021

Część naszych uczniów mimo braku słońca postanowiła pokazać, że świętują dzień flagi narodowej i Dzień Konstytucji 3 Maja. Dlaczego jest to tak ważne? Bo barwom narodowym należy się szacunek. To one stanowiły symbol ojczyzny, kiedy Polski nie było na mapach świata, to one były oznaką oporu bohaterów wszędzie tam, gdzie Polacy walczyli o wolność: flaga często poszarpana i zniszczona, ale ciągle powiewająca to opór wobec zła i krzyk: JESTEŚMY!
W takie dni jak 2 maja i w Święto Konstytucji to doskonała okazja, aby ten tak naprawdę niewielki gest – wywieszenie flagi – stał się częścią tej naszej wspaniałej tradycji, gdzie zjednoczeni w jednej myśli i dla pamiątki chlubnej przeszłości mówimy światu i sobie: Jesteśmy. Jesteśmy Polakami. Będziemy. Na przekór wszystkiemu, co złe. Na zapowiedź tego, co dobre.
S.Bator