Święto Konstytucji w naszej „Dwójce”!

Dnia 29 maja na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji
3 Maja. W przygotowanie oprawy byli zaangażowani uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami: panią Małgorzata Wódką, panią Dianą Dydą
i panem Sławomirem Batorem. Na akademię przybyli zaproszeni goście: ks. Prałat Józef Poręba, pan Marian Gajda oraz przedstawiciel Rady Rodziców pan Rafał Głowacz.

Po przemowie dyrektora szkoły, pani Anny Fido, odbyła się część artystyczna, której celem była przede wszystkim edukacja szkolnej społeczności. Całość została podzielona na dwie części: dialog szlachecki
o sytuacji w I Rzeczpospolitej tuż po pierwszym rozbiorze oraz element regionalny: scenka rodzajowa
w Dąbrowie tuż po uchwaleniu Konstytucji w Warszawie. Na szczególną uwagę zasługują pięknie przygotowane zgodnie ze wskazówkami pana Batora stroje występujących uczniów. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowaniu rodziców za co należą się szczególne wyrazy uznania!

Poniżej zamieszczamy treść  scenariusza autorstwa pana Batora będącego podstawą tegorocznego Święta Konstytucji w naszej szkole.

Scenariusz

S.Bator