Spotkania z historią i legendami dąbrowskimi klas IIa i IIb.

slawek3

We wtorek 16 marca odbyły się kolejne zajęcia regionalno - historyczne z dziećmi. Tym razem świadkami opowieści były klasy drugie: a i b.
Jak zwykle w bardzo miłej atmosferze nauczyciel historii p. Sławomir Bator zaprezentował elementy kultury średniowiecznej i przybliżył dzieciom życie w dawnych wiekach, omówił elementy stroju oraz obyczaju i opowiedział jedną z legend o naszym mieście.
Zajęcia stanowią część strategii szkoły jako uzupełnienie edukacji patriotycznej i obywatelskiej. Nie od dziś wiadomo, że świadomy i dojrzały patriotyzm należy rozbudzać wśród jak najmłodszych dzieci i najlepiej zaczynać od miłości do własnego regionu. Niestety, z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z Covid – 19 klasy trzecie będą musiały poczekać na swoją kolej, ale bez obaw: pan Sławomir Bator obiecał, że po powrocie dzieci do szkoły będzie kontynuował spotkania w klasach trzecich.
S.Bator