^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Ocenianie kształtujące

Dziennik elektroniczny

Doradztwo zawodowe

Stacja meteo

Dołącz do nas

ePUAP

Bierzemy udział w:

Nie możecie przyjść do szkoły? Szkoła przyjdzie do Was! Dni otwarte w dąbrowskiej Dwójce

W ramach dni otwartych w Szkole Podstawowej nr 2, które co roku były organizowane przede wszystkim dla sześciolatków i ich rodziców, nasza szkoła w tym roku szkolnym podjęła się szeregu działań, które chociaż trochę byłyby w stanie przybliżyć zainteresowanym wszystkie sfery naszej działalności edukacyjnej i nie tylko. Jednym z takich działań była seria spotkań przedstawicieli grona pedagogicznego z sześciolatkami bezpośrednio we wszystkich dąbrowskich przedszkolach. Przedstawiciele szkoły podczas tych zajęć prezentowali szkołę poprzez zabawę, opowieści i poranki z bajką. Trójka śmiałków w przebraniach podbijała serca maluchów na różne sposoby. Dzieci mogły zobaczyć w akcji np. Królewnę Żabkę, czyli p. Małgorzatę Gawlik, która w wesoły sposób zabawiała dzieci wesołymi komentarzami i prezentując sposób wykonania ślicznych żabek z kartonu, które potem dzięki przyniesionym materiałom sześciolatki mogły wykonać osobiście. Pani Bajka, czyli p. Marzanna Pikul czytała czarującym głosem baśń o królewnie Żabce. Natomiast rycerz z mieczem, czyli p. Sławomir Bator zapoznawał dzieci z ciekawostkami z epoki średniowiecza oraz wprowadzał wszystkich w świat dąbrowskich legend opowiadając o skarbie Mikołaja Spytka Ligęzy, rycerzu Janie Ligęzie, pierwszym proboszczu Janku i o dąbrowskiej figurce Madonny z dzieciątkiem. Na końcu każdy sześciolatek otrzymał drobny upominek z logo Szkoły Podstawowej nr 2.
Wszystkie spotkania przebiegły w przesympatycznej atmosferze i bardzo się cieszymy, że chociaż w taki sposób mogliśmy przekazać dzieciom chociaż odrobinę klimatu panującego w naszej szkole.

S.Bator, M.Pikul, M.Gawlik
 
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.