Spotkanie z przedszkolakami - Dni Otwarte w SP nr 2

Dni Otwarte w SP nr 2 - to już nasza tradycja. Niestety w tym roku szkolnym, ze względu na panującą sytuację spotkanie z przyszłymi kandydatami na pierwszoklasistów nie mogło się odbyć w tradycyjny sposób.

W tym roku nasza szkoła zorganizowała Dni Otwarte m.in. odwiedzając starszaków
w dąbrowskich przedszkolach: nr1, nr 2 oraz Ochronka. Nauczyciele przyszłych klas pierwszych – p. Ewa Więcek, Dorota Gubernat – Mikos, Agnieszka Lichorobiec wraz z panią dyrektor Anna Fido odwiedziły starszaków.

Dyrektor szkoły p. Anna Fido w stroju Czerwonego Kapturka zaprezentowała dzieciom ofertę edukacyjną naszej szkoły oraz przeczytała bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panie, których tematem były „ Bajki znane i lubiane.” Podczas zajęć dzieci miały możliwość wykazać się zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami. Spotkania przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Dzieci bardzo chętnie i żywiołowo odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, z uwagą słuchały czytanej bajki pt. „Kto się boi lisa?”, śpiewały, tańczyły i malowały. Dzieci otrzymały również upominki, które przydadzą się w przyszłym roku szkolnym na lekcjach.

Jesteśmy pewni, że po takim spotkaniu przekroczenie progu szkolnego będzie o wiele łatwiejsze.

DO ZOBACZENIA 1 WRZESNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

Spotkanie z przedszkolakami