„Dobrze widzi się tylko sercem…” – walentynkowy zawrót głowy.

Walentynki, czyli Święto Zakochanych obchodzimy w naszej części świata już od średniowiecza,
ale w Polsce stały się popularne dopiero w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku. Jednym z ważniejszych zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie miłosnych kartek oraz upominków. Co ciekawe, nie dotyczy to tylko osób zakochanych, ale także rodziny i bliskich, a więc tych, których się kocha.

Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w to piękne święto miłości i przyjaźni. Na lekcjach plastyki wykonywali „serduszkowe” upominki oraz dekoracje, a na muzyce słuchali romantycznych i nastrojowych melodii. Wszystkim działaniom artystycznym przyświecała złota myśl zaczerpnięta z „Małego Księcia”: „Dobrze widzi się tylko sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy!

K.Banaś, A.Piotrowska