Zabawa z Rodziną – kolejny pomysł SP2 na weekend.

Profilaktyczne Majówki Rodzinne to coroczne, plenerowe imprezy organizowane przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Doskonała współpraca rodziców, uczniów, nauczycieli, darczyńców oraz pracowników technicznych owocuje wydarzeniami niezwykłymi. Celem festynowych spotkań nie jest pusta zabawa, ale taka, która tworzy pomost pomiędzy ludźmi i jest pomocą w budowaniu relacji. Rzecz najistotniejsza - to propagowanie odwiecznych wartości: dobra, miłości, przyjaźni i integrowanie środowiska.

Piknikowe Majówki Dwójki połączone są z obchodami Dnia Dziecka, Dnia Ojca, Dnia Matki, Dnia Rodziny oraz Dnia Sportu, a przede wszystkim mają służyć integracji i profilaktyce. Profilaktyczne Majówki Rodzinne Dwójki zawsze kończą się sukcesem. Roześmiane twarze dzieci, którym towarzyszyli równie zadowoleni dorośli, są tego niezaprzeczalnym dowodem. Budowane, odbudowywane i umacniane relacje rodzinne, koleżeńskie, sąsiedzkie – to kolejny efekt imprez na świeżym powietrzu organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2.

Sukces Profilaktycznych Majówek Rodzinnych to wynik wytrwałej pracy wszystkich, którzy włączają się w ich organizację. To kreatywne, celowe, dobrze zaplanowane i zrealizowane zadania.

M.Rzepka, J.Bieś