Puszka dla Głodnego Brzuszka

DSC 9815Nieprzerwanie od 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 realizowany jest autorski program „Zmieniamy Świat – bo od nas zależy przyszłość”, którego twórcą jest p. Agnieszka Lichorobiec. Celem tegoż przedsięwzięcia jest głównie uwrażliwianie dzieci na krzywdę jaka często spotyka zwłaszcza stworzenia, które są bezdomne lub wolnożyjące. W ramach akcji
w ciągu roku szkolnego kilkakrotnie organizowane są zbiórki puszek i karmy zwłaszcza dla bezdomnych kotów tzw.: ”PUSZKA DLA GŁODNEGO BRZUSZKA”. Dzieci bardzo chętnie angażują się w zbiórki, pomagają liczyć zebrane dary, uczestniczą w wydarzeniach, które są związane ze zbiórką, uczestniczą w wyjazdach do siedziby Fundacji Zmieńmy Świat w Tarnowie oraz Kociego Szpitalika. W ubiegłych latach były również większe wydarzenia m.in. charytatywna Zumba pod hasłem „Karmimy kociaki”, gdzie biletem wstępu do zabawy była puszka lub karma dla zwierzaka. Również w tym roku nie możemy się już doczekać 17 lutego – czyli Światowego Dnia Kota – kto wie, może tym razem dąbrowskie przedszkolaki również nakarmią głodne brzuszki bezdomnych kotków?

A jak to bywało można zobaczyć w galerii i pod linkiem

A.Lichorobiec, E.Więcek, A.Krawczyk, R.Klimek