Graciarnia w rozbudowie!

graciarnia

Z satysfakcją i przyjemnością informujemy, że nasz Szkolny Klub Gier Planszowych „Graciarnia” - jedyny taki na terenie naszej gminy - zostaje przeniesiony w bardziej dogodne miejsce do przeprowadzania zajęć. W niedługim czasie zostanie umiejscowiony na parterze w całkowicie odnowionej sali z wejściem wewnętrznym i z wejściem niezależnym – aby opiekunowie bez przeszkód i bez sprawiania kłopotów obsłudze szkoły mogli przeprowadzać swoje zajęcia nawet późnymi popołudniami. Ponadto klub będzie wyposażony nie tylko – jak do tej pory – w dedykowane półki oraz obłożone zielonym suknem stoły, ale również będzie połączony z niewielkim zapleczem, które umożliwi na serwowanie gorących napojów, a nawet posiłków w razie potrzeby.
Klub stale stopniowo powiększa swoje zasoby, żeby stanowić jak najlepsze uzupełnienie tradycyjnej edukacji w formie zajęć dodatkowych. Nowoczesne szkoły nie mogą obojętnie przechodzić obok ogromu możliwości, jakie dają rozbudowane systemy i gry planszowe. Przypominamy, że w zbiorach mamy nie tylko proste i przyjemne, ale i nowoczesne gry planszowe angażujące podczas rozgrywek cały zestaw umiejętności potrzebnych do rozwoju ogólnego dzieci i młodzieży. Ponadto tego typu gry poprawiają umiejętności interpersonalne, ćwiczą pracę grupową, odciągają od świata wirtualnego i przede wszystkim podtrzymują właściwe żywe międzyludzkie relacje ucząc zdrowej rywalizacji i otwartych kontaktów. A gdy na dodatek mamy do czynienia z grami, które ze względu na swoją tematykę gruntują prawdziwą wiedzę z różnych dziedzin jak np. historii, geografii, matematyki, programowania – to mamy do czynienia z czymś nieocenionym, ponieważ dziecko czerpiące przyjemność z grania mimowolnie nabiera wiedzy o świecie bardzo przydatnej na co dzień i w szkole.
Gdy tylko skończy się pandemia – wznawiamy działalność pełną parą!
S. Bator, K. Wajda