^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Na przekór pandemii RAZEM NA ŚWIĘTA- wizyta w dąbrowskim DPS

dps

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia-postrzegane w naszej historii i tradycji jako wydarzenie duchowe i rodzinne. Wiele osób spędza je wspólnie, w gronie najbliższych i gości, którzy często pokonują setki kilometrów, aby udać się do miejsca swoich korzeni, by ponownie zachwycić się pięknem rodzinnych stron.
W naszym społeczeństwie mamy też osoby starsze, samotne, opuszczone, którym trudniej spędzić ten czas. Wychodząc naprzeciw takiej sytuacji, MEN zorganizowało akcję RAZEM NA ŚWIĘTA, do której włączyła się także nasza szkoła.
Pomimo wielu trudności spowodowanych pandemią, wielu naszych uczniów odpowiedziało na apel, by wziąć udział w tej cennej inicjatywie.
Przygotowało stroiki, kartki i przeróżne ozdoby świąteczne.
W akcji wzięli udział i młodsi - głównie klasa 6a i starsi - Rodzice i nauczyciele (p. Danuta Pikul, p. Katarzyna Wójcik i p. Wioletta Zych).
Na przekór pandemii, niosąc chęć budowania więzi międzypokoleniowych, przedstawiciele młodzieży naszej szkoły, udali się do DPS i Hospicjum Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.
Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych, z zachowaniem zasad sanitarnych, podarunki na ręce pracownicy tej placówki przekazały uczennice Magdalena Cioch i Paulina Kmieć.
Wzajemna pamięć i troska o innych niech owocuje dobrem naszych serc nie tylko od święta, ale także na co dzień, zwłaszcza w warunkach pandemii.
K.Wójcik
Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.