Gwiazdy, gwiazdeczki, bombki, bombeczki…

bombki

Grudniowe lekcje plastyki zawsze skupiają się wokół świąt Bożego Narodzenia. W tym roku również uczniowie wykonali piękne ozdoby bożonarodzeniowe: stroiki, lampiony, choinki, bombki oraz kartki świąteczne. Prace wyróżniają się ciekawymi rozwiązaniami kompozycyjnymi, różnorodnością technik, ciekawą kolorystyką, a przede wszystkim emanują dziecięcą radością.
Większość prac wyeksponowana zostanie przed budynkiem naszej szkoły w ramach akcji MEN „Razem na Święta”, której celem jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Tegoroczne święta będą inne niż zwykle, ale mamy nadzieję, że ozdoby wykonane przez uczniów naszej szkoły sprawią, iż w dąbrowskich domach zagości magiczna i ciepła atmosfera, która pozwoli zapomnieć o codziennych zmartwieniach.
A.Piotrowska