11li

To wyjątkowy dzień dla każdego Polaka. Wiemy z historii, że Polska jako państwo istniejące od X wieku przeszła chyba wszystkie możliwe aspekty istnienia – od peryferyjnego księstewka, po królestwo, przez swoistą i wyjątkową demokrację szlachecką, która wyniosła Polskę do rangi wielkiej potęgi z terytorium trzy razy większym niż obecnie i która przyczyniła się też do upadku– aż po kraj w pełni demokratyczny i rozkwitający niemal w sercu Europy. My, mieszkańcy tego pięknego kraju przechodziliśmy i przechodzimy różne burze dziejowe. Przetrwaliśmy straszne wojny i nawet próby totalnego zniszczenia. Zniewolenie umysłów w czasach komunizmu prawie zniszczyło naszego ducha, jednak nawet tląca się iskra potrafiła budzić gniew i wolę oporu w całym narodzie. To dowodzi, że jako naród właśnie mamy w sobie wyjątkową wolę przetrwania i w chwilach prawdziwego zagrożenia najlepsi z najlepszych z nas pełni poświęcenia i pasji rozświetlają najgorsze mroki i czynią nawet wydawałoby się, że z umarłego cienia: wspaniałego orła – feniksa wzlatującego ku niebu obwieszczającego wszem i wobec – JESTEŚMY I BĘDZIEMY! W takim dniu niech pamięć o takich ludziach i takich czynach będzie naszym obowiązkiem i przywilejem – bo wolność raz dana, nie jest dana za darmo, ani na zawsze.
W naszej szkole uczciliśmy ten dzień na wiele sposobów. Dzieci wykonywały ozdoby o charakterze patriotycznym, odbywały się pogadanki na temat odzyskania niepodległości przez Polaków, oglądaliśmy liczne prezentacje oraz braliśmy udział w narodowym śpiewaniu hymnu państwowego o symbolicznej godzinie 11.11.
Pragniemy, aby nasi uczniowie jako reprezentanci młodego pokolenia byli wrażliwi na losy własnego państwa i w przyszłości, jako pełni energii młodzi patrioci, zapewnili ojczyźnie rozwój, dostatek i mądrych przywódców.
S.Bator