Uczniowie SP2 biorą udział w Konkursie fizycznym organizowanym przez Uniwersytet Warszawski

B.Głuszek

Z okazji ustanowienia przez Senat RP roku 2020 Rokiem Fizyki Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego ogłosił konkurs  „Fizyka, to lubię!”, podzielony jest na dwie kategorie:

• fotografia – ilustrująca fizykę w życiu codziennym
  • film – przedstawiający eksperyment fizyczny.

Celem  konkursu jest promocja nauki z okazji ogłoszenia przez Senat RP roku 2020 Rokiem Fizyki, upowszechnienie wiedzy w społeczeństwie o zjawiskach fizycznych i prawach nim rządzącymi, rozwijanie zainteresowań światem przyrody, pobudzenie kreatywności i ciekawości oraz rozwijanie kompetencji kluczowych (podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne).

Uczniowie którzy przesłali swoje prace: Hanna Zawiślak – uczennica klasy 2a, Bartłomiej Głuszek – uczeń klasy 7d, Gabriela Basta- uczennica klasy 8a, Karolina Ostręga- uczennica klasy 7a, Nadia Warias 7a- uczennica klasy , Kamila Warias –uczennica klasy 7d , Nikola Panek – uczennica klasy 8a , Oliwia Kseń- uczennica klasy 7d, Wojciech Skrzyniarz – uczeń klasy 8a, Szymon Bieś- uczeń klasy 8a. Trzymamy mocno kciuki. Wyniki niebawem.

Galeria prac uczniów

J.Wajda