Sukcesy naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Ekologicznym pn. „Upcycling czyli moda od nowa”

eko

29 września 2020 roku o godzinie 10:00 w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Ekologicznego pn. „Upcycling czyli moda od nowa” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Miło nam poinformować, iż w wyżej wymienionym konkursie uczniowie klasy 2 c zajęli 2. miejsce, a klasa 5 a zdobyła wyróżnienie.
W konkursie wzięły udział 32 klasy z terenu powiatu dąbrowskiego. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie i wykonanie unikatowych ubrań z wykorzystaniem upcyclingowych materiałów.
Podczas finału uczniowie mogli obejrzeć wystawę pokonkursową, pokaz mody ekologicznej. Wzięli też udział w ciekawych i inspirujących warsztatach ekologiczno – artystycznych na temat ponownego wykorzystania surowców wtórnych.
Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali atrakcyjne zestawy nagród ekologicznych.
Organizatorzy imprezy zadbali o miłą atmosferę, pyszny poczęstunek oraz zapewnili transport.
R. Klimek, K. Wójcik