Przemówienie Pani Dyrektor Anny Fido z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Państwo, Rodzice naszych Uczniów,
1 września 2020 roku będzie inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021. Rozpoczniemy naukę w szkole – i bardzo dobrze, wszyscy bowiem odczuwamy potrzebę spotkania z naszymi uczniami, wszyscy też mamy poczucie, że nauka zdalna nie będzie nigdy tak owocna, jak nauka w szkole. Jest rzeczą oczywistą, że wchodzimy w ten rok
z niepewnością i obawami o nasze wspólne bezpieczeństwo. Chciałabym Państwa zapewnić, że wszyscy – nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni – jesteśmy o dobro dzieci, Państwa i własne zatroskani i gotowi zrobić wszystko, co w naszej mocy, by w warunkach, jakie mamy, zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo, stąd też i decyzja realizacji dni wolnych od zajęć dydaktycznych na 2, 3, 4 września, a nie później np. na długi weekend majowy. Aby te nasze wysiłki były owocne, proszę Państwa o zapoznanie się z procedurami, które opracowaliśmy na ten czas pandemii. Narzucają one pewne ograniczenia, ale jesteśmy przekonani, że są one konieczne. Proszę, abyście Państwo omówili je z Waszymi dziećmi. Wytłumaczcie im, proszę, że to wszystko dla ich dobra, dla dobra nas wszystkich. Wzbudźcie w nich poczucie odpowiedzialności, oczywiście w wymiarze stosownym do ich wieku.
Wierzę, że wspólnymi siłami damy radę. Liczę na Państwa życzliwą współpracę.

Pozdrawiam serdecznie, Anna Fido

Procedury bezpieczeństwa