^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Mamy zestaw materiałów edukacyjnych z Warszawy!

104430308 1585057694985009 1187873744307238765 oW tym tygodniu Nasz Szkolny Klub Gier Planszowych „Graciarnia” otrzymał wyjątkowy i wspaniały prezent! Dzięki nawiązaniu współpracy opiekunów klubu z Muzeum Historii Polski z Warszawy dotarł do nas pakiet złożony z kilku gier oraz materiałów edukacyjnych, oczywiście historycznych, dzięki którym na pewno uda się zainteresować wielu uczniów tematyką historyczną, a Ci już wciągnięci w miłość do muzy Klio, będą mieli świetną zabawę grając w niesamowitą i bardzo pouczającą grę planszową „Drogi do niepodległości” sygnowaną przez MHP właśnie! Oprócz tego otrzymaliśmy płytę z filmem w wersji komiksowej o wyczynach jednego z naszych największych emisariuszy drugiej wojny światowej – Jana Karskiego, karty Piotruś z postaciami władców Polski, okolicznościowe akcesoria, , takie jak piękne przypinki z naszymi bohaterami narodowymi, notesy, foldery, klimatyczne zakładki i zestaw prasowy. Dlatego już dzisiaj zapowiadamy, że gry będą dostępne w klubie podczas zajęć, mało tego, zapowiadamy w przyszłym roku konkurs szkolny w rozgrywkach planszowych, podczas których będzie można dobrze poznać tę grę, a dzięki temu poczuć klimat walki Polaków o odzyskanie niepodległości i bardzo wiele się nauczyć poprzez dobrą zabawę.
W artykule zamieszczamy już dziś krótką prezentację gry. Własną recenzję wspartą instruktażem zamieścimy niebawem i mamy nadzieję, że będzie to zaproszenie do atrakcyjnej formy edukacji, ale nikt nie powiedział, że pozbawionej dużego wysiłku intelektualnego, ponieważ ta zabawa wymaga umiejętnego opracowania strategii, talentów przywódczych i zdolności przewidywania, nie mówiąc o innych walorach wspomagających rozwój młodzieży – ponieważ gra skierowana jest oczywiście do nieco starszych dzieci.
Serdecznie dziękujemy Kierownikowi Działu Edukacyjnego Muzeum Historii Polski, Pani Gabrieli Sierocińskiej-Dec za wielką życzliwość okazaną naszej szkole i klubowi!

S.Bator

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.