Manuale z plasteliną!

manualeplastelinaKochane świetliczaki, dziś wracamy do korzeni, czyli jak spędzić dzień dziecka, kiedy wszystkie prezenty już odpakowane i nie daj Boże zła pogoda? Pamiętacie jak w pierwszym półroczu robiliśmy różne figurki z modeliny lub plasteliny? Właśnie – dziś mamy wskazówki jak robić kolejne stworki i zwierzaki! Dla dużego ułatwienia, skoro się nie widzimy na żywo, mamy dzisiaj do dyspozycji filmiki, w których krok po kroku będzie można ulepić zwierzaki – tak jak na naszych zajęciach, kiedy jeszcze odbywały się w szkole! Kiedy dziś lub jutro znudzą się chwilowo Wam nowe zabawki – zapraszamy do zabawy z nami! Lepienie z plasteliny to nie tylko jedna z najlepszych aktywności rozwijających małą motorykę, zdolności manualne i sprawność dłoni. Jest to również świetna zabawa pobudzająca dziecięcą wyobraźnię. Najtańsza plastelina niestety nie nadaje się do dobrej zabawy.
Wspólnie spędzony czas na lepieniu kolejnych zwierzątek i ciekawe rozmowy, które pobudzają rozwój mowy u dziecka, to chwile, które warto przeżyć ze swoją pociechą.
Plastelina, która pod wpływem ugniatania i ciepła dłoni mięknie i staje się niezwykle plastyczna działa odstresowująco i dostarcza dużo pozytywnych emocji. Potrzeba takiego lepienia zwłaszcza z rodzicami trwa u dzieci od najmłodszych lat życia aż do nawet dziesiątego roku życia. Warto o tym wiedzieć. Filmiki instruktażowe pochodzą z bloga: MOJE DZIECI KREATYWNIE.

S.Bator