Mandala – sztuka relaksu i rozrywki.

Mandala to rysunek na planie koła, wywodzący się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza „krąg życia, cały świat.” Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Mandale można wykonać ze wszystkiego, wszędzie i o każdej porze. Uczniowie klas VII tworząc swoje mandale, świetnie się bawili, a przy okazji spojrzeli z boku na siebie samych. Nauczyciele muzyki i plastyki, wykorzystując kreatywność młodzieży, postanowili stworzyć prezentację multimedialną, w której połączyli piękne obrazy z muzyką relaksacyjną. Taka arteterapia pomaga oderwać się od problemów dnia codziennego i znaleźć spokój w trudnych chwilach. Zapraszamy!

A.Piotrowska, K.Banaś