„O OSOBACH Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI” W MBP

W ubiegłym tygodniu uczniowie z klasy VII b wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej na temat: „O osobach z niepełnosprawnościami”. Organizatorami inicjatywy byłaFundacja Humanity in Action Polska oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.W trakcie warsztatów uczniowie wzięli udział w quizie, który pozwolił im zweryfikować oraz poszerzyć wiedzę na temat osób z niepełnosprawnościami. W drugiej części spotkania uczniowie mieli możliwość obejrzenia krótkiej inscenizacji w wykonaniu grupy tetatralno-muzycznej „Marzenie” Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy.Tematyka spektaklu dotyczyła obozu w Auschwitz i postaci Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

J.Miś

źródło zdjęć: MBP