Spotkanie z historią w Szkolnym Klubie Gier Planszowych

We wtorek 25 lutego popołudniu odbyło sie spotkanie w naszej Graciarni z uczniami, którzy postanowili zmierzyć się z trudną i wymagającą grą planszową symulującą walkę I Rzeczpospolitej o przetrwanie. Mowa o grze "Magnaci" firmy Phalanks. Jest to system, który kiedys juz opisywaliśmy. Rozgrywka polega na tym, że gracze wcielają się w całe rody magnackie - czy to Lubomirskich, Tarnowskich, Radziwiłłów i przy pomocy wpływów pojedynczych przedstawicieli tych rodów poszerzają włości rodowe i wspólnie zwalczają zagrożenia, których wraz z upływającym czasem jest coraz więcej... Dziś uczniowie przez kilkadziesiąt minut wdrażali się w zasady gry - przetrwało ten etap kilku najwytrwalszych z klas piątych i ósmych. Do zabawy fascynatów historii przyciągaja piękne i klimatyczne grafiki.
W każdym razie nie było to zmarnowane popołudnie!

S.Bator