"Niecodzienna lekcja utrwalania treści legend w piątej d"

Na języku polskim uczniowie klasy piątej d mieli okazję poznać polskie legendy nieco pod innym kątem niż dotychczas. Na zakończenie podręcznikowego rozdziału o legendach mogli zagrać w cztery sympatyczne planszówki od firmy Granna: Smok Wawelski, Bazyliszek, Król Popiel i Pan Twardowski. Niektóre z nich już młodsi nasi uczniowie mieli okazje poznać podczas różnych zajęć w szkole, jednak tym razem klasy piąte korzystają z całego pakietu. Zabawy i wrzawy było co niemiara i tak naprawdę dzięki tej zabawie połączyliśmy przyjemne z pożytecznym; czyli dobra zabawa poszła w parze z powtórzeniem wiadomości, treningiem dla umysłu podczas przyswajania zasad i samej rozgrywki, pracą grupową oraz budowaniem relacji. Gry dostępne są dzięki udziałowi szkoły w różnych projektach i z niecierpliwością czekają, żeby ich używać!

S.Bator