"Zajęcia rozwijające wyobraźnię i pamięć na manualach."

W poniedziałek podczas spotkania na manualach tym razem z świetliczakami z klas drugich i trzecich otworzyliśmy pudełka z grami planszowymi, które zdążyły już poznać grupy z klas pierwszych. Dzieci specjalnie czekały na zajęcia z planszówkami i od razu zgłosiła się ich cała wataha, która mogłaby się wydawać trudna do opanowania. Jednak pomyliłby się ten, kto by stwierdził, że będzie chaos i Armagedon. Uczniowie cierpliwie wysłuchali tłumaczenia zasad i potem ładnie wykorzystywali wszystkie możliwości taktyczne, aby zdobywać punkty. Dziewczętom spodobała się szczególnie gra "Bazyliszek", która sama w sobie jest świetnym treningiem pamięci. Żeby tu zwyciężyć należy zapamiętywać w jakiej komnacie się przebywało i zwiedzić komnat jak najwięcej; jednak biada temu, kto zabłądzi - czyli zatrzyma dwie takie same karty odwiedzonych komnat, bo to by oznaczało, że śmiałek zabłądził i zapewne wpadł w pazury potwora! Kolejne zajęcia ze zmienionym nieco zestawem dla pierwszaków z "c" i "a" już za tydzień. Zapraszamy! Przypominamy, że spotkanie dla klas pierwszych zaczyna się tuż po czwartej lekcji i trwają godzinę.

S.Bator