"Dzień grania w Graciarni"

We wtorek 18 lutego jak zwykle popołudniu tym razem przez dobre dwie godziny ekipa planszówkowa zmagała się z nowymi i starymi tytułami. Dziesięć osób z klas piątych obstawiło trzy stoły rozpoczęły się rozgrywki: Dziewczęta z 5d postanowiły zgrać do znudzenia pięknie wydany "Sen" z Naszej Księgarni, który bardzo przypadł im do gustu poprzednim razem. Być może ze względu na bardzo ładne karty. Ciekawostką okazał się fakt, że klubowicze zaczęli przynosić własne planszówki, żeby podzielić się pozytywnymi wrażeniami z przyjaciółmi. I tak zagraliśmy partyjkę w arcyciekawą i rozbudzającą wyobraźnię Celestię. Na stole pojawiła się też misyjna gra o Afryce, która również znalazła swoich zwolenników - nie zraziła ich nawet funkcja quizowa - ostatecznie jednak to świetny sposób na zdobycie nowej wiedzy z dziedziny geografii. Z tymi, którzy pozostali do samego końca rozpracowaliśmy błyskawiczną zręcznościową Fabrykę Robotów. Śmiechu było dużo, jednak szybko nadeszła godzina zakończenia zabawy. Następnym razem spotkamy się najwcześniej za dwa tygodnie - ogłoszenie pojawi się na fejsbukowej stronie szkoły dwa dni wcześniej - swoich sił spróbujemy w nowych tytułach: przede wszystkim Najeźdźców z Północy, bo akcent historyczny też musi być!

S.Bator