^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Z Kopernikiem do gwiazd!

23 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona – Mikołaja Kopernika. Lata mijają, a dzieło tego wielkiego astronoma wciąż pozostaje dla nauczycieli oraz kolejnych pokoleń wychowanków wielką inspiracją i przykładem do naśladowania .
Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Anna Fido, która w swym wystąpieniu podkreśliła rolę kultywowania tradycji oraz wpływ postaci Mikołaja Kopernika na postawę naszych uczniów. Wskazywała, jak zacnymi cechami obdarzony był nasz patron oraz w jaki sposób powinniśmy kontynuować i promować jego dziedzictwo.
Następnie uczniowie klasy 5a i 5b przedstawili krótką część artystyczną, zapraszając zebranych w niezwykłą podróż, która rozpoczęła się w piętnastowiecznym Toruniu, a zakończyła…. Nie, nie zakończyła się – ona ciągle trwa. Uczniowie wyrazili nadzieję ,iż niewykluczone, że w ślady Kopernika ruszy ktoś z nich. Zachęcali swych kolegów głośnym okrzykiem: „Sięgajmy do gwiazd!” Uczniów do występu przygotowali nauczyciele: p. D.Wielgus, p.Anna Piotrowska i p.D.Chrabąszcz, którzy pragną złożyć serdeczne podziękowania Rodzicom za duże zaangażowanie w przygotowanie akademii.
Świętowanie w SP2 było wspaniałą okazją do radosnej zabawy oraz spotkania z tradycją!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Galeria

Film1

Film2

 

 A.Piotrowska

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.