Nowa forma manuali.

W ten poniedziałek zamiast zajęć z modeliną odbyło się pierwsze spotkanie z grami planszowymi o edukacyjnym charakterze. Na manualach ćwiczymy nie tylko łapki, ale i umysły, dlatego będziemy eksperymentować z różnymi możliwościami. Poza tym im wcześniej wdrożymy nasze pociechy w inteligentne rozrywki, tym lepiej dla nich! Dziś w spotkaniu wzięły udział świetlicowe pierwszaki z klas a i c. Tym razem na warsztat poszła arcyciekawa gra Nomino, której fabuła oparta jest o zabawne badanie nowej planety. Gracze wcielają się w odkrywców nadających nazwy nieznanym istotom i zjawiskom. To pozwala rozwijać u dzieci zdolności słowotwórcze i spostrzegawczość, ponieważ należy zawsze uargumentować swoje wybory. Następnie zajęliśmy się Bazyliszkiem czyli legendowym memorakiem, o którym szerzej napiszemy przy kolejnej okazji: czyli po feriach, kiedy na zajęcia przyjdą dzieci z klas pozostałtych.

S.Bator