Gościnny występ w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W ubiegły czwartek, czyli 16 stycznia popołudniu uczniowie naszej szkoły, a ściślej głównie klasy piąte e i d pod opieką p. Sławomira Batora wystawiły przedstawienie jasełkowe „Zagubiony pociąg do Betlejem nr 715” podczas bibliotecznego spotkania noworocznego w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej. W spotkaniu brali udział Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki, Klubu Krzyżówkowicza oraz warsztatów artystycznych.
Akcja jasełek rozgrywa się na dąbrowskim dworcu kolejowym, a dotyczy konkretnie zagubionego pociągu relacji Szczucin – Tarnów, który w niewyjasniony sposób podczas Nocy Narodzenia prowadzi również do Betlejem. Dróżnik January Chudzik reprezentuje mieszkańców Dąbrowy i stykając się z postaciami z tajemniczych zaświatów skrywającymi się za kostiumami kolędników doświadcza siły i mocy Bożego Narodzenia. Ostatecznie okazuje się, że mimo niedoskonałości ma dobre serce i doprowadza pociąg na miejsce przeznaczenia orientując się, że tak naprawdę Betlejem, zwłaszcza w tę jedną szczególną noc, jest wszędzie. Po przedstawieniu rozbrzmiały tradycyjne kolędy, do których przyłączyli się wszyscy uczestnicy zebrani w Sali Audytoryjnej MBP, a Dyrektor MBP w Dąbrowie Tarnowskiej pani Jadwiga Kusior podkreśliła, że nasza szkoła i biblioteka miejska współpracują już od wielu lat i wspólnie w wielu akcjach wspierają się z wieloma sukcesami w krzewieniu pozytywnych wartości, kultury i czytelnictwa.
W spotkaniu uczestniczyli: p. Stanisław Ryczek – Sekretarz, p. Renata Bączek - kierownik Dziennego Domu „Senior +”, p. Krzysztof Krakowski - wicedyrektor SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz p. Halina Sarat reprezentująca ZERiI.

S.Bator