Eliminacje trzecioklasistów do turnieju w bankową grę o oszczędzaniu

W środę piętnastego stycznia na szóstej i siódmej lekcji w szkolnym klubie gier planszowych wszyscy chętni trzecioklasiści uczyli się grać w bankową grę ekonomiczną Rodzina Pieniążków. Gra przygotowana przez specjalistów ma za zadanie poprzez przyjemność wdrażać dzieci do świata finansów, ale nie tylko. Oprócz oszczędzania uczy zasad mądrego zarządzania domowym budżetem , bezpieczeństwa na drodze, zdrowego odżywiania i innych pożytecznych rzeczy. Jak zwykle przy takich okazjach dwie lekcje minęły szybciej niż byśmy chcieli. Teraz 14 uczniów jest gotowych do rozgrywek na punkty, które odbędą się po feriach. Z tego spotkania wynikają same korzyści: dzieci miały szansę zapoznać się z budynkiem naszej szkoły na ulicy Zaręby, co jest bardzo ważne w budowaniu pewności siebie na przyszłość w nowym miejscu. Pełni werwy i zadowoleni opuściliśmy klub po dokładnym złożeniu każdego egzemplarza gry.

S.Bator