Uczniowie klas pierwszych zakończyli prace nad 1 modułem innowacji pedagogicznej „CZYTAM Z KLASĄ

Uczniowie klas pierwszych zakończyli prace nad 1 modułem (FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI) innowacji pedagogicznej „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.
Zgodnie z regulaminem nasze klasy wspólnie wybrały lekturę Hansa Christiana Andersena "Królowa Śniegu".
W ramach tego modułu:
• Obejrzeliśmy film promujący projekt i ulepiliśmy czytusie;
• Zaprosiliśmy do czytania p. Bibliotekarkę;
• Pokolorowaliśmy okładkę lekturnika i uzupełniliśmy strony związane z przeczytaną lekturą;
• Wykonaliśmy zakładki do książek;
• Na dużym arkuszu szarego papieru odrysowaliśmy kontur koleżanki i z tego konturu wykonaliśmy postać głównego bohatera;
• Przygotowaliśmy w klasie kącik czytelniczy i umieściliśmy w nim logo projektu.
Opracowanie lektury przyniosło nam dużo frajdy. Dzieci bawiły się świetnie.
Czekamy na moduł II.

Wychowawcy klas pierwszych