Zajęcia otwarte w Niepublicznym Przedszkolu Ochronka

13 stycznia Elmo z przyjaciółmi odwiedził grupę Biedroneczek i Słowiczków w Niepublicznym Przedszkolu Ochronka by przeprowadzić nietypowe zajęcia, przybliżające dzieciom świat nauki. Podczas zajęć z edukacji przyrodniczej dzieci poznały właściwości lodu. Zajęcia te w całości oparte były na przeprowadzanych przez dzieci eksperymentach, które doprowadziły małych naukowców do samodzielnych wniosków. Starszaki poprzez zmysł dotyku, węchu i smaku manipulowały kostkami lodu, poznając jego właściwości. Mali badacze okazali się wielkimi znawcami nauki, którzy obserwacje szybko zamieniali w trafne spostrzeżenia. Przedszkolaki przeprowadziły w grupie doświadczenia. Dzieci przemieszczając się od stanowiska do stanowiska, dokładnie obserwowały co się dzieje z lodem?  Sześciolatki szybko zauważyły, że to ciepło wpływa na topnienie lodu. Na koniec chętnie wzięły udział w zabawach ruchowych. Kto jest ciekawy odpowiedzi dzieci na pytanie: Jaki jest lód? Zapraszamy do SP2 :)

A.Fido, J.Wajda, A.Krawczyk