^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Zajęcia otwarte w Publicznym Przedszkolu Nr 1

8 stycznia pani Dyrektor Anna Fido wraz z nauczycielami p. Justyną Wajdą oraz p. Anną Krawczyk wybrała się do Publicznego Przedszkola
nr 1 by poznać przedszkolaków i przeprowadzić zajęcia pt.” Zimowe zagadki Elma i przyjaciół. Dlaczego lód jest zimny?”.
Nasza szkoła nawiązując i stosując się do kompetencji kluczowych a dokładnie do umiejętności uczenia się uczy jak organizować proces uczenia się już od najmłodszych lat.

Nauka wcale nie musi być nudna!
W przebraniach tytułowego Elma oraz Myszki Miki przedszkolaki z Wesołych Misiów oraz Smerfów były wspierane w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosuje się w poznawaniu
i rozumieniu siebie i swojego otoczenia. Dzieci po zajęciach potrafiły przewidzieć w miarę możliwości, jakie będą skutki czynności manipulacyjnych na przedmiotach jakim był lód.

Między zabawami przyszli uczniowie klas pierwszych poznali właściwości lodu, kształtowali zdolności do uważnej obserwacji i umiejętności wyciągania wniosków z zaobserwowanych zjawisk. Tak, tak …..to wszystko przez zabawę!:)

SP2 zdaje sobie sprawę, że zadaniem szkoły jest zaopatrzenie uczniów w wiedzę, umiejętności i postawy, które umożliwią im uczenie się przez całe życie. Szansę na to daje kształcenie poprzez kompetencje kluczowe.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za tak aktywne uczestnictwo w zajęcia i do zobaczenia niebawem na Dniach Otwartych Szkoły!:) 

Galeria

A.Fido, J.Wajda, A.Krawczyk

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.