^Wróć na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dziennik elektroniczny

ProgramujeMy tarnowski

Doradztwo zawodowe

Innowacje pedagogiczne

Ocenianie kształtujące

Stacja meteo

Prasa o PSP2

Biała szkoła

Blog matematyczny

ePUAP

Dołącz do nas

Bierzemy udział w:

Zaproszenie dla trzecioklasistów na turniej!

Zapraszamy klasy trzecie na turniej rozgrywek w bankową edukacyjną grę planszową Rodzina Pieniążków!
Dzięki współpracy z dąbrowskim oddziałem PKO Banku Polskiego i życzliwości Dyrektora oddziału - pani Beaty Srebro nasza szkoła dysponuje kilkoma egzemplarzami gry planszowej Rodzina Pieniążków. Gra jest istotnym elementem innowacyjnego programu edukacji finansowej, czyli permanentnej akcji związanej ze Szkolnymi Kasami Oszczędności PKO BP ( SKO).
Gra planszowa w atrakcyjny sposób integruje różne obszary edukacji finansowej i wspiera m.in. postawy związane z z wszystkim, co może z młodego człowieka w przyszłości uczynić całkowicie świadomego i mądrze zarządzającego całym swoim najbliższym otoczeniem oraz zasobami nowoczesnego człowieka i światłego obywatela . Są to cechy niezbędne do tworzenia lepszej przyszłości i bezpiecznego życia związane z systematycznym oszczędzaniem, cyberbezpieczeństwem, przedsiębiorczością, ekologią, zdrowym odżywianiem i niemarnowaniem żywności oraz bezpieczeństwem na drodze. Wszystko to jest już teraz bardzo ważnym zbiorem wartości, które dzieci muszą sobie systematycznie przyswajać i na to wszystko kładziemy mocny nacisk w naszej szkole! Poprzez grę i pozytywną rywalizację w sposób niedostrzegalny dla siebie dzieci będą nabywać te wartości, żeby potem stosować je na co dzień. To jeden z niezbywalnych i bardzo ważnych elementów nowoczesnej edukacji. W naszej szkole stanie się to coroczną cykliczną serią spotkań zakończonych zawsze turniejem w klasach trzecich.
W najbliższą środę tj 15 stycznia na szóstej i siódmej lekcji dla wszystkich chętnych trzecioklasistów zostaną przeprowadzone zajęcia przygotowawcze. Dzieci pod okiem opiekuna zapoznają się z zasadami gry i zostaną przeprowadzone próbne rozgrywki. Natomiast po feriach odbędzie się właściwy turniej, w którym najlepsi gracze zostaną nagrodzeni oraz uhonorowani dyplomami wzorowych przedsiębiorców.
Zapraszamy!

Link

S.Bator

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Rights Reserved.