Kolędnicy Misyjni 2020

W dniu 26 grudnia w czasie Mszy św. o godzinie 9.30 w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zostali posłani kolędnicy misyjni. Następnie dzieci wzięły udział w Parafialnym Przeglądzie Grup Kolędników Misyjnych.
27 grudnia mali kolędnicy od godziny 9.00 odwiedzali mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej oraz instytucje takie jak: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe i Miejską Bibliotekę Publiczną. Kolędnicy odgrywając scenkę mówili o potrzebach dzieci z krajów misyjnych.
Hasło tegorocznego kolędowania brzmiało „YZGY HABAR! KEL BALALAR!
Jest to język kazachski, używany w Kazachstanie, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 roku. W języku polskim w wolnym tłumaczeniu hasło oznacza: "DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!"
Dnia 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, który jest równocześnie Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego Kolędnicy Misyjni zgromadzeni na Eucharystii o godzinie 11.00 przynieśli Bogu w darze swój trud kolędowania. Dziękowali Bogu za wszystkich misjonarzy i misjonarki diecezji tarnowskiej, którzy głoszą Dobrą Nowinę na krańcach świata, za dzieci, które włączyły się w dzieło Kolędników Misyjnych oraz za wszystkich, którzy przyjęli Kolędników. Po Mszy świętej nastąpiło rozstrzygnięcie Parafialnego Przeglądu Grup Kolędników Misyjnych.
Wyniki Parafialnego Przeglądu Grup Kolędników Misyjnych:
I miejsce - grupa 27 z klasy 5d: Maria Czupryna, Maja Moździerz, Wiktoria Tobjasz, Emilia Lustofin, Tomasz Chrabąszcz.

II miejsce - grupa 17 z klasy 5a: Daria Stefańczyk, Bartosz Stawarz, Georgios Alourdas, Szymon Stawosz, Amelia Pieroń.

Wyróżnienie – grupa 25 z klasy 6d: Klaudia Bielaszka, Hanna Ostręga, Kamil Ziemian, Barbara Rarus, Zuzanna Doroż.

M.Krok