Przedświąteczne spotkanie z Panem Marcinem Bezakiem

W dniu 18 grudnia 2019 roku w auli naszej szkoły przy ul.Zaręby 22 odbyło się spotkanie klasy 5 a z Panem Marcinem Bezakiem -mieszkańcem Dąbrowy Tarnowskiej.
Zapewne wielu z nas kojarzy Jego osobę z częstą jazdą na rowerze, jednak pasją jego życia jest pływanie i narciarstwo.
Jako 17 -latek uczestniczył w paraolimpiadzie zimowej w Toronto zdobywając dwa złote medale, ale sukcesów było bardzo dużo.
Oszołomiła nas ilość trofeów, z którą przybył do nas miły gość, ale jak stwierdziła towarzysząca p.Bezakowi bratowa -pani Anna Bezak to zaledwie połowa niezwykłej "kolekcji".
Pan Marcin bardzo ciekawie i dokładnie opowiadał o swoich osiągnięciach, jak również o innym hobby, którym jest gra na organach i akordeonie.
Dzieci często zadawały pytania, a także odczytały podziękowanie, a następnie ustawiła się długa kolejka po autografy.
Na koniec biorący udział w wydarzeniu uczniowie z klasy 5 a złożyli świąteczne życzenia przybyłym na spotkanie, które upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.
Mogło się ono odbyć dzięki wspomnianej już p.A.Bezak i Jej synowi Łukaszowi
Bezakowi.
To kolejna taka wizyta ciekawej osoby z naszego regionu.

K.Wójcik