DOBRZE JEST POŚWIĘCAĆ SIĘ DLA INNYCH

Szkolne Koło PCK działające przy Szkole Podstawowej Nr 2 im.M.Kopernika
w ramach działań wolontariackich zorganizowało m.in.wyjście do DPS i Hospicjum im.Św.Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.
Tam uczniowie z klasy 8 b mogli się spotkać z ponad 100 -letnią mieszkanką placówki p.Heleną Świerzb -Babulą - byłą sanitariuszką oraz żołnierzem ZWZ i AK oraz emerytowaną pracownicą Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.
W gronie odwiedzających był m.in. Michał Świerzb -krewny pani Heleny (wcześniej nieco informacji mogliśmy uzyskąć także od Dominika Świerzba, który
także należy do Rodziny Pani Heleny).

W późniejszym czasie w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariatu młodzież wzięła udział we Mszy Świętej oraz spotkaniu wolontariuszy z naszego miasta i okolic.
W ramach działań "Razem na Święta" podopiecznym DPS i Hospicjum Św.Brata Alberta Chmielowskiego przekazano życzenia świąteczno - noworoczne. Kartki wykonali uczniowie na lekcjach plastyki i techniki pod kierunkiem p. A.Piotrowskiej i p. P.Mikosa, zaś życzeniami opatrzyli członkowie i wolontariusze SK PCK. Dziękujemy!
Wspaniale jest poświęcać się dla drugiego człowieka.

SK PCK i op.K.Wójcik