ZDROWA JESIEŃ

Tegoroczna jesień była wyjątkowo łaskawa - przemawiała do ludzi wieloma kolorami, a nade wszystko ciepłą pogodą, dużą ilością słonecznego nieba.
W ramach realizacji kolejnej edycji programu "TRZYMAJ FORMĘ" w naszej placówce przygotowano paletę różnorodnych działań prozdrowotnych.
Najpierw przeprowadzono DNI ZDROWIA - cykliczne przedsięwzięcie zapoczątkowane jeszcze w Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.
W tym roku odbyły się one w miesiącu październiku. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor szkoły p.Anna Fido wraz z p.Małgorzatą Wódka - wicedyrektor szkoły.
Dzieci i młodzież mogły dokonać degustacji wspaniałych przysmaków,które ich koledzy i koleżanki przygotowali na lekcji techniki pod kierunkiem p. Pawła Mikosa.
Nad całością czuwała p.Katarzyna Wójcik.

Jesienią odbywały się również rajdy piesze i rowerowe Grupy Turystyczno -Patriotycznej "Dąbrowiaczki" ,zorganizowano Dzień Czerwony i Pomarańczowy tj. spożywania warzyw i owoców o określonej barwie.

W ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia na zajęciach WDŻ w klasach 5
przygotowano scenki, przeprowadzono pogadanki,a także projektowano ulotki antynikotynowe.

W ramach Światowego Dnia Walki z AIDS dyskutowano o tej groźnej chorobie, przygotowano gazetkę.

Uczeń Jakub Nadolski zakwalifikował się do etapu rejonowego Ogólnopolskiej
Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK.

Wiele się działo ,ale pamiętamy, że o zdrowie warto dbać codziennie.

K.Wójcik