"W walce o zdrowy uśmiech"

W ramach realizacji VI edycji programu edukacyjnego "Dziel się Uśmiechem"
w miesiącach od września do grudnia 2019 roku przeprowadzono szereg działań, których celem była profilaktyka i higiena jamy ustnej i uzmysłowienie roli codziennych nawyków w tym żywieniowych.
Uczniowie klas II i III otrzymali pakiety, w których można było znaleźć oprócz szczoteczek i pasty do zębów, materiały które poszerzały wiedzę dzieci na temat
dbania o własne zęby i swoich domowników. Przeprowadzono także DZIEŃ ŚNIEŻNOBIAŁY.
W ramach zajęć z WDŻ w oparciu o materiały przeznaczone dla klas starszych
przeprowadzono pogadanki, uaktualniono gazetkę ścienną. Pakiety trafiły w ręce
wszystkich uczniów z klas 5a - 5d oraz uczennic z klasy 5 e.
Część uczących otrzymała także materiały do pracy z uczniem, jak również część wolontariuszy i członków SK PCK za udział w konkursie z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Realizacja VI edycji prowadzona będzie nadal w miesiącu styczniu i lutym 2020 r.
Wszystkim zaangażowanym Uczniom i Nauczycielom serdecznie dziękujemy!

SK PCK wraz z opiekunką Katarzyną Wójcik