"Freaki robotyki"

Już po raz trzeci "Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki" działające przy naszej szkole wygrało otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych pn. "Naukowe inspiracje - ciekawe i kreatywne" finsnsowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. W tym roku stawiamy na technologię i realizujemy projekt pn. "Freaki robotyki". W tegorocznej edycji współpracujemy z dwoma Kołami Naukowymi działającymi przy AGH w Krakowie: AGH Racing i AGH Space Systems. W ramach projektu uczniowie klasy 4a, 4b oraz 6c 16 grudnia br. uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, w trakcie których budowali z klocków Lego roboty walczące na ringu. Zwiedzali również siedziby w/w Kół Naukowych, w których mogli podziwiać bolidy od podstaw zbudowane przez studentów. "Grażyna" i "Stanisław" (bo takie imiona nadano bolidom zajęły czołowe miejsca w konkursie w Stanach Zjednoczonych w wielu kategoriach, takich jak m.in. szybkość czy przyczepność. Wiele frajdy sprawiła uczniom również wizyta w Klockolandii - Centrum Nauki i Zabawy w Krakowie. W ramach realizacji projektu uczniowie SP2 brali również udział w zajęciach Szkolnego Koła Robotyki oraz w konkursie na najciekawszą konstrukcję z klocków Lego. Współpraca szkoły z jedną z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w Polsce i na świecie, poznawanie pasji i osiągnięć studentów oraz pracowników naukowych pokazuje uczniów wartość nauki, zachęca i motywuje do rozwijania zainteresowań.

Koordynatorkami projektu są p. D.Dyda i p. K.Wąż.