Okres przedświąteczny kojarzy nam się z rozchodzącym w domach zapachem pieczonych ciast.

W związku z tym uczniowie klasy 1a razem z wychowawczynią p. Justyną Wajdą postanowili upiec choinki z ciasta francuskiego. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem podeszli do zadania. Zaczęliśmy od przygotowania stolików i założenia odpowiedniego stroju –fartuszków. Następnie było wycinanie odpowiednich "pasów choinkowych" i układanie ich na blaszkach do upieczenia. Magiczny świąteczny zapach roznosił się po całej szkole. Kiedy choinki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich ozdabiania. Pomysłów na udekorowanie było bardzo dużo, a każdy z nich wyglądał inaczej. Gotowe smakołyki dzieci zapakowały w pudełeczka i zaniosły rodzicom jako prezent. Serdecznie dziękujemy Naszym Paniom pracującym w kuchni za pomoc w upieczeniu świątecznych choinek.

J.Wajda