Z wizytą u Leonarda da Vicni – kl. 6b i 6c

We wtorek, 10 grudnia 2019 r. klasa 6b i 6c pod opieką p. Kamila Banasia, p. Ewy Kmieć oraz p. Diany Dyda udali się na wycieczkę do Centrum Leonarda da Vinci w Chęcinach. Wyjazd połączył przyjemne z pożytecznym, gdyż pozwolił nie tylko oderwać się od codziennych obowiązków, ale też był bardzo pouczający. W czasie pobytu w Centrum uczniowie najpierw zwiedzali poszczególne ekspozycje, dzięki którym mogli zaobserwować, jak działa np. układ kostny lub krwionośny u człowieka, mogli sprawdzić pojemność płuc, szybkość swoich reakcji, a nawet poczuć się jak osoba, która porusza się na wózku inwalidzkim. Ciekawe wystawy w atrakcyjny sposób zachęcały do zmierzenia swojej sprawności fizycznej, szybkości, zwinności, a także w przystępny sposób zachęcały do ochrony środowiska, np. ucząc prawidłowej segregacji śmieci. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach, które sprawiły, że mogli poczuć się jak młodzi chemicy. Dowiedzieli się, z czego składa się powietrze oraz wykonali szereg ciekawych eksperymentów naukowych, na podstawie których mogli stwierdzić, jakie ma właściwości i w jakie reakcje mogą wchodzić tlen i azot. Wyjazd był bardzo udany, wróciliśmy nie tylko wypoczęci, ale też bogatsi w wiedzę o naszym organizmie i o otaczającym nas świecie.

E. Kmieć, K. Banaś