Działania naszej szkoły docenione przez Prezydenta i Premiera!!!

Kolejny już rok dosłownie zalewamy nasze strony internetowe i poruszamy media lokalne akcjami związanymi z bezpieczeństwem na drodze i odblaskami. Nie jest to bez powodu, ponieważ wszyscy doskonale wiemy, że na drogach corocznie ginie znacznie więcej ludzi niż gdziekolwiek w wyniku ataków terrorystycznych. Dlatego, skoro jest możliwe zniwelowanie tego rodzaju niebezpieczeństwa, to należy, a wręcz musi się to robić! Dlatego nasza szkoła mocno zaangażowała się w te działania. Nie ma nic ważniejszego od życia.
W ramach X edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła” nasza szkoła była pomysłodawcą i inicjatorem między innymi inicjatywy nazwanej „Odblaskowymi Pozdrowieniami”. Celem tej akcji było propagowanie noszenia odblasków nie tylko w naszym mieście, województwie, ale też w całej Polsce. Chcieliśmy też wyczulić władze miejskie, wojewódzkie, krajowe na podjęcie podobnych akcji w ich otoczeniu, jeżeli tylko takich jeszcze nie ma. Zaczęło się od dzieci i wsparcia rodziców. Liczne i przepiękne kartki odblaskowe i listy będące dziełem uczniów naszej szkoły ruszyły w świat. Zostały wysłane do szkół oraz instytucji i urzędów w całej Polsce. Udało się w ten sposób zainicjować całą lawinę, która uruchomiła „pocztę odblaskową”. W odpowiedzi na nasz kartkowy apel otrzymaliśmy wiele kartek odblaskowych, z których udało się stworzyć wielką „Odblaskową Mapę Polski”!

Ale To nie wszystko!

Wielkim dla nas i dla naszej społeczności zaszczytem była reakcja na nasze działania samego prezydenta i premiera! Z lekkim niedowierzaniem braliśmy udział w otwieraniu kopert nadesłanych z Kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy i osobno od premiera Mateusza Morawieckiego. Wewnątrz znajdowały się listy do pani Dyrektor Anny Fido oraz upominki z logo Pałacu Prezydenta. Nie spodziewaliśmy się takich życzliwych odpowiedzi z kancelarii władz państwa, choć oczywiście mieliśmy nadzieję, że zostaniemy zauważeni dzięki zaangażowaniu i ilości pracy. Miło jest też nie tylko wierzyć, ale i wiedzieć, że to, co robimy, zostało zaobserwowane i zanotowane i że nawet w Warszawie wiedzą, iż w Małopolsce jest taka SP nr 2, która o bezpieczeństwo dba.
Nie zamierzamy na tym poprzestać. Wykonaliśmy wiele i to zaowocowało zajęciem wysokiej lokaty w Małopolskim Konkursie „Odblaskowa Szkoła” i szeregiem wyróżnień. Teraz tym bardziej jesteśmy przeświadczeni, że warto dalej podejmować działania, które są tak ważne dla zdrowia i życia nie tylko dla naszych uczniów ale do ich rodzin i społeczeństwa.

Koordynatorzy M. Gawlik, R. Klimek