Sukcesy naszych uczniów w XIV Rejonowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół „Płomień 2019”

5 grudnia w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje XIV Rejonowego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół „Płomień 2019”. Uczniowie naszej szkoły zaprezenrowali swoje umiejetności wokalne i taneczne niemal w każdej kategorii konkursu.
Motywem przewodnim tańców było Piękno klasyki, natomiast w odniesieniu do części wokalnej- powrót do standardów muzyki rozrywkowej.

8 grudnia odbył się Finałowy Koncert Laureatów przeglądu, w czasie którego Dyrektor Domu Kultury p. Paweł Chojnowski odczytał wyniki a jury i przedstawiciele lokalnych władz wręczyli dyplomy, puchary i nagrody.
Nasi uczniowie uzyskali wysokie lokaty w kazdych kategoriach, dzięki którym szkoła zajęła zaszczytne II miejsce. Zabrakło zaledwie 1 punktu, by uzyskać najwyższe I miejsce.

Wyniki Konkursu:

Kategoria Taniec

klasy I-III

II miejsce zespół taneczny „Gwiazdeczki”- przygotowywały panie; Jadwiga Miś, Małgorzata Gawlik i Aleksandra Świerczek. Uczniowie zatańczyli walc z filmu „Noce i dnie”

klasy IV-VI

I miejsce zespół „Płomień” zatańczył do piosenek Ariany Grande i Elvisa Presleya- przygotowały panie: Renata Świątkowska – Wrona i Anita Nowak

klasy VII – VIII

I miejsce
zespół „Latino Dance” zatańczył miks tańców latynowskich, zespół przygotowały panie: Beata Chmielewska i Monika Golonka

Kategoria wokal

klasy I- III wokaliści

III miejsce Adam Reczek zkl. II a za piosenkę
Adasia do występu przygotowała pani Ewa Więcek

zespoły

Zespół „Trubadurki” z kl. II a zajął III miejsce za piosenkę „Znamy się tylko z widzenia”
zespól przygotowała p. Ewa Więcek

klasy VII-VIII soliści

III miejsce Julia Kądzielawa zkl. VIII b,

Kategoria zespoły:
zespół „ Do Re Mi” zajął III miejsce
Wokalistkę i zespół przygotował do występu p. Kamil Banaś

Pani Dyrektor Anna Fido odebrała puchar za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej, dumna z osiągnięć uczniów naszej szkoły.

Źródło zdjęć: DDK